alvo-mod

Az okostelefonban sohasem elegendő akkumulátor-kapacitás javítását szolgáló ismert teendőket és „titkos” módszereket gyűjtöttük össze. Jó tudni, hogy a mai okostelefonok akkumulátorát nem kell, lehetőleg nem is szabad teljesen lemeríteni, s fölösleges csurig tölteni – bár az utóbbi nem tesz kárt bennük. Ideális esetben a töltöttségük legyen 20 és 90 százalék között.

Használjunk fekete háttérképet

Ha a mobilnak AMOLED a kijelzője – mint például a Samsungoknak –, akkor különösen érdemes sötét színű, sőt, lehetőleg fekete háttérképet használni. Nem csak azért, mert a fekete elegáns, hanem, mert a feketét az AMOLED „a világítás hiányával” oldja meg. Minél sötétebbek egy kép tónusai, annál kevesebb akkut fogyaszt.

Telepítsük a Greenify-t

Szemben a rendszeroptimalizálókkal és Task Killerekkel, az innen telepíthető Greenify valóban meghosszabbítja az akkumulátor élettartamát. Ez az alkalmazás ugyanis lehetővé teszi, hogy a ritkán használt (ám szükséges) applikációkat hibernáljuk. A hibernált szoftverek nem fogyasztanak, úgy viselkednek, mintha nem is lennének telepítve: viszont ha szükség van rájuk, az első érintésre „feltámadnak”, majd használat után újra mélyhűtött állapotba kerülnek.

Ne alkalmazzunk alkalmazkodó/automatikus fényerőt

Szinte sohasem pont olyan fényerőre állítja be az okostelefon a kijelző fényerejét, amilyenre a felhasználónak szüksége lenne: ráadásul a leggyakrabban fényesebbre, mint kellene, ezért a beállítás túlfogyasztást okoz. Egyszerűen állítsuk be kézzel a nekünk kényelmes fényerőt.

Csökkentsük a képernyő-kikapcsolás idejét

Minél hamarabb kapcsol ki a mobil kijelzője, annál kevesebbet fogyaszt. Alaphelyzetben az okostelefonok többnyire 30 másodperc tétlenség után kapcsolnak alvó módba. Ha ezt az értéket 15 másodpercre csökkentjük, meglepően sok üzemidőt nyer az akkumulátor.

Kapcsoljuk ki a rezgő jelzéseket

Meglepően energiapazarló a rezgő visszajelzés kis elektromotorja: mikor nem kifejezetten szükséges a használata, kapcsoljuk ki.

Csak eredeti akkumulátort használjunk

Kizárólag a készülék gyártója által, vagy elismert külső cég által előállított akkumulátort tegyünk a készülékbe: kicsit drágább lesz, de sokkal megbízhatóbb, mint a noname termékek.

Nem kell állandóan csatlakozni

Ha keveset is, de fogyaszt minden bekapcsolt szolgáltatás: kizárólag addig menjen a wifi, az NFC, a Bluetooth, amíg használjuk.

Le a widgetekkel

Mutatósak az izgő-mozgó widgetek, de nem pusztán a rendszer erőforrásait, hanem az akkumulátort is leszívják. Akkor is frissítik ugyanis magukat, amikor nem is igényeljük: szerencsésebb megoldás kézzel elindítani/futtatni az applikációt, amikor valóban szükséges.

Óvatosan az automatikus szinkronizálással

A Google alapbeállításban az összes szolgáltatását állandóan szinkronizálja, friss adatokkal tömi. Ha sohasem, vagy ritkán használjuk például a Play Filmek szolgáltatást, akkor a Beállítások/Fiókok/Személyes Google-fiók menüpontban kapcsoljuk ki. Érdemes egyenként kiválasztani, mely alkalmazásokat akarunk mindig frissíteni, s hogy a frissítés milyen gyakori legyen. Ha nem használjuk, kapcsoljuk ki az „OK Google” és a Google asszisztens szolgáltatást is.

Forrás: hirado.hu
Fotó: hirado.hu

2016. február 29. 10:27 | Haladó, Kezdő, Még több informatika