Lezárult a Legjobb Európai Gyermekbarát Tartalom Díj első fordulója. A verseny arra szeretné ösztönözni a gyerekeket és felnőtteket egyaránt, hogy készítsenek gyerekek számára olyan netes tartalmakat, amelyek a tanulásnak, a játéknak, a felfedezésnek és az alkotásnak adnak teret. Az első forduló az országonkénti verseny volt. Négy kategóriában, 26 országból összesen 1097 nevezés érkezett, ebből 19 Magyarországról.
A magyar mezőnyből a szakmai zsűri a következő munkákat díjazta két kategóriában:
Szakmabeli indulók (akik hivatásszerűen hoznak létre online tartalmakat):
- Traff Park (traff.hu)
- Okos doboz (okosdoboz.hu)
- Rókalandozó (rokalandozo.hu)
Különdíj a legjobb gyermekvédelmi tartalomnak: Unicef Helpapp (unicef.hu/helpapp/)
Nem szakmabeli indulók:
- Ludbriko (ludbriko.hu)
- Versike (versike.hu)
- Momó Rádió (momoradio.hu)
A zsűri tagjai:
Dr. Vass Ágnes, az NMHH Médiatanácsának tagja, a zsűri elnöke
Cseh Gabriella, a Facebook kelet-közép-európai szabályozási vezetője
Dr. Krasznay Csaba, a HP IT biztonságtechnikai szakértője
Pelles Péter, UX specialista
Ságvári Bence szociológus, az internet, média és telekommunikáció területén kutatással és tanácsadással foglalkozó ITHAKA ügyvezetője
Teasdale Harold, a Symantec Magyarország területi igazgatója
Az uniós versenyben tehát a Traff Park és a Ludbriko weboldalak vesznek részt. 2013. december 9-től 2014. január 3-ig a közönség is szavazhat a kedvencekre, a www.bestcontentaward.eu/winners oldalon. Az európai győzteseket a Biztonságosabb Internet napján (Safer Internet Day – SID), 2014. február 11-én hirdetik ki Brüsszelben.
Az Ön véleménye is befolyásolja, hogy a jövőben milyen online tartalmak készülnek az európai gyerekeknek és fiataloknak. Szavazzon a kedvenceire!
Rövid háttér információ a Safer Internet Plus (SIP) programról:
A „Safer Internet Program” (Biztonságosabb Internet Program) az Európai Unió által közvetített értékrenddel összhangban az internet és az új online technológiák használatának biztonságosabbá tételét szolgálja, különösen a gyermekek számára, illetve a jogellenes, valamint a káros tartalom elleni küzdelem hatékonyságát is biztosítja. A magyarországi konzorcium a gyermekek, szülők, tanárok és a döntéshozók felvilágosítását tűzte ki célul.
Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat: konzorcium-vezető, awareness centre, www.gyermekmento.hu
Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány: internet helpline, segélyvonal és online tanácsadás gyerekeknek, www.kek-vonal.hu
Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.: a káros, illegális és jogsértő tartalmak bejelentésére szolgáló Biztonságosinternet Hotline üzemeltetője, www.biztonsagosinternet.hu
Az Insafe-ről és az INHOPE-ról:
Az Insafe és az INHOPE az Európai Bizottság Safer Internet Programjának keretében együttműködik az internet és a mobil eszközök használatának – különösen a gyermekek, fiatalok, családok számára történő biztonságosabbá tétele, valamint a jogellenes tartalmak azonosítása és eltávolítása érdekében.
Az Insafe vagy az INHOPE weboldalait közvetlenül is elérheti (Insafe: www.saferinternet.org és INHOPE: www.inhope.org).
Forrás: Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat